BACIBEY’DEN ANLAMLI ÇALIŞMA

Bacıbey Kent Kültürü Derneği uzun süredir üzerinde çalıştığı Bursa Siyaset ve Kanaat Önderleri Almanağı’nı hazırladı. Çalışma, geçmiş dönemden bu zamana kadar birçok bilgiye ışık tutuyor.

Bursa’nın tarihine de bir saygı duruşu niteliğindeki uzun soluklu proje tamamlanarak, şehir hazinesine kazandırılmış oldu. Bacıbey Kent Kültürü Derneği’nin hayata geçirdiği Bursa Siyaset ve Kanaat Önderleri Almanağı, önemli bir arşiv niteliğini de içinde barındırıyor. Kent Gazetesi’ni ziyaret eden Başkan Mutlu Çınar ile dernek üyesi olan aynı zamanda Tombaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tombaş, almanak için yoğun bir çalışma süreci geçildiğini açıkladı.

ÖZEL GÜNLER

Çalışmanın amacını, 2026’ya giderken Bursa’ya hizmet katan tüm isimleri anma ve unutulmuş isimlerin altını çizmek olarak açıklayan Çınar, “2017 yılı birçok özelliği içinde barındırıyor. Bursaspor’un 1’nci Lige çıkışının 50’nci yıl dönümü, Uludağ Üniversitesi ismini alışının 35’nci yıl dönümü, Bursa Belediyesi’nin Büyükşehire dönüşünün 30’ncu yıl dönümü ayrıca Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinin kuruluşunun 30’ncu yıl dönümü. Aynı zamanda ajanda olan bu çalışma ile geçmişi de yad etmiş olacağız. Ajandada yer alan bazı günler, altı çizilen önemli tarihler olma özelliği de taşıyor” dedi. Mutlu Çınar, şehre yön veren kurumların, tarihteki özgün yapılarını ortaya çıkarma çalışması ve farkındalık çalışmasını hayata geçirdikleri sözlerine ekledi.

Bahar ÖZGÜN
Kent Gazetesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*